Най-великият пътеводител за Говедовъдство

Най-великият пътеводител за Говедовъдство

Най-великият пътеводител за Говедовъдство

Blog Article

В България се отглежда друг хибриден вид домашна свиня, която на външен вид прилича на дивия си 'събрат', но е с по-малки размери – източнобалканската свиня.

В стопанството на Николай Димов има животни, от които той може да добие мраморирано месо. Но за да бъде постоянен добивът на тези най-скъпи стекове, фермерът знае, че трябва да работи с диетолог, необходимо е да внесе хранителни добавки с минерали и витамини, и най-вече – храната трябва да е високопротеинова.

България поиска активиране на средства от земеделския резерв на Евросъюза заради сушата и пожарите Групата за Стратегически диалог з...

Сиви степни породи с примеси от източноевропейски шортхорн

Как фермерите ще контролират произведеното от тях сурово мляко?

Агрокоментар: Зелената сделка – между реалността и крайностите

Галина Пейчева: За постигането на еко целите е нужна нова сделка и голяма реформа на ОСП

Други автори твърдят, че говедата са опитомени едновременно в различни места в Европа и Северна Африка, независимо едно от друго. Те се позовават на разнообразието от признаци на различните породи, които очевидно не са свързани една с друга, независимо от това, че са разпространени в съседни географски области.

Има български фирми, които внасят стекове главно от САЩ. Преработвателното дружество на Радев произвежда и бургери по опита на Америка. „Защото в телетата освен качествено месо има и обрезки, които трябва да се реализират по някакъв начин.“

Абърдийн Ангус – най-отглежданата в България месодайна порода

Подобно на коневъдство на хибриди, отглеждането на магарета се е извършвало като Говедовъдство по-евтина и по-непретенциозна алтернатива на коневъдството. Предимно в селските региони това е била алтернативата вместо притежаване на кон.

Създадените породи в този период се изнасят и поставят началато на месодайното говедовъдство в много страни. Трябва да се подчертае, че качествено месо се получава и от комбинираните породи като кафявите алпийски породи и особено Сименталската порода от месо-млечен тип, която освен мляко дава и отлично по качество месо.

Колегите реагираха веднага и ни поканиха заедно с тогавашният председател на асоциацията на черношареното говедо Петър Петров да отидем в Германия и на място да отработим нещата. Посещението беше изключително ползотворно. Разказаха и ни показаха всичко по тяхната организация на работа.

Животновъдът описва пазара като „шарен и труден, особено в България“. Няма създаден стандарт, с който у нас да се оценява качеството на българското говеждо месо. Оценители също липсват. Според него държавата трябва да се погрижи и да създаде и стандарти, и специалисти. Три години той е продавал месото на гръцки търговец и е получавал добра цена.

Report this page